Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin: ‘1 aylık suyumuz var, kesintilere başlayacağız’

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve DSİ 19’uncu Bölge Müdürü Zafer Aslan, 4 Eylül Barajı’na, Hafik Pusat İtina Barajı’ndan su desteği yapılması gayesiyle başlanan isale çizgisinde inceleme yaptı.

İnceleme sırasında açıklama yapan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, şunları söyledi:

“Malumunuz uzun bir müddettir kentimizde su sorunu gündemde. Şu an Sivas’ımıza su sağlayan 4 Eylül Barajı’mızda su bitme noktasında. Önemli manada su külfetiyle karşı karşıyayız. Hale Deresi’nden aldığımız su, kentin gereksiniminin yaklaşık 3’de 2’sini karşılıyor. Kalan kısmı da barajdan aldığımız su. Ancak yağışlı bir periyot geçirmemize karşın baraj havzası yeteri kadar su alamadı”

‘SU KESİNTİLERİNE BAŞLAYACAĞIZ’

Kasım ayı sonu üzere isale sınırı çalışmalarının birinci etabının tamamlanacağını söyleyen Lider Alım, “O tarihe kadar su nizamlı olarak yetmeyecek üzere. Bu nedenle önümüzdeki süreçte haftanın 1 günü, bölgesel olarak su kesintilerine başlayacağız. Bu çok dilek ettiğimiz bir durum değil lakin kışın daha büyük bir sorun yaşamamak ismine önümüzdeki haftadan itibaren aşikâr bir program dahilinde ve planlı halde su kesintileri uygulayabiliriz. Biz bu noktada hemşehrilerimizin anlayışını bekliyoruz. Zira yaklaşık 2 yıldır üzerinde durduğumuz değerli projelerden bir tanesi. Projenin tamamı ise önümüzdeki yaz tamamlanmış olacak” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir