Özgür Demirtaş’ın “ekonomi” yorumu: Akıllara bakın kim geldi

14 Mayıs ve 28 Mayıs’ta yapılan seçimlerin akabinde piyasalarda yükseliş ivmesi şiddetlenirken dolar ve Euro rekor üstüne rekor kırıyor.

Bu hafta, tarihinde birinci kere 21 TL sonunu aşan dolar, düşük hacimli piyasada gece yarısı 22.06 düzeyine ulaşarak rekor yenilemişti. Evvelki kapanışa nazaran yükseliş gösteren dolar kuru 23.15’i görerek tüm vakitlerin rekorunu kırdı.

Euro da TL karşısında yükselişini sürdürüyor. Euro/TL kurunda 24,65 düzeyi görüldü. Uzmanlar ise toplumsal medya hesaplarından dövizdeki bu ani yükselişin akabinde paylaşımlar yaptı.

Döviz kurlarındaki durdurulamayan yükseliş devam ederken ekonomistlerden de yorumlar gelmeye başladı. Toplumsal medya hesaplarından yorumlar yapan ekonomistlerden Prof. Dr. Özgür Demirtaş, doların artışına yönelik “Top yere düşmeden sekmez” yorumunu yaptı.

Özgür Demirtaş akabinde dolar/TL artış grafiğinin bir imgesini paylaşarak “Nas İktisat Modelinin sonucu: Duvar” formunda öbür bir paylaşım yaptı.

“EKİNLER UZUNLUK VERMEDEN KÖR BUZAĞI TOPALLAMAZ”

Özgür Demirtaş’ın, “Top yere düşmeden sekmez” yorumu, akıllara Recep İvedik 2 sinemasındaki iş adamlarına yaptığı konuşmada “Ekinler uzunluk vermeden kör buzağı topallamaz” repliğini getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir