Kılıçdaroğlu: Son 10 günde girişilecek en pis işleri biliyorum

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidarın 14 Mayıs’ta düzenlenecek seçimler öncesi kullandığı siyaset lisanıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Toplumsal medya hesabından paylaşımlarda bulunan Kılıçdaroğlu, “Mahalleyi, haneyi pervasızca kutuplaştırmanızdan bıktık usandık. İçinizdekini dizginleyin, yoksa bu nefret başta sizi sonra hepimizi yutacak” sözlerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun paylaşımları şöyle:

“Bu kirli lisana son verilsin. Akla gelmeyecek pis oyunlar ve ithamlarla neye varmak istendiğini insanımız görüyor. Seçime gidiyoruz, savaşa değil. Kaç iktidarlar değişti, yola daima devam ettik. Son 10 günde girişilecek en pis işleri biliyorum. Ve onlara diyorum ki: Azıcık sağduyu!

Bırakın halkımız huzur içinde, gülümseyerek sandığa gitsin, içi ferah meskenine dönsün. Mahalleyi, haneyi pervasızca kutuplaştırmanızdan bıktık usandık. Bu kalan süreyi hakikaten bir seçim havasında geçirmek istiyoruz. Artık vatanımızın huzurunu bozmaktan vazgeçin.

Seçime darbe dediniz. Kendi halkınıza karşı Uhud Savaşı benzetmesi yaptınız. İşgalciye benzettiniz be halkımızı. Nerede duracaksınız?

Ben üzerime düşen sorumluluğu yerine getirmeye ve sağduyu daveti yapmaya devam edeceğim. Zira sağduyusunu kaybetmiş olanın yardımına şeytan koşarmış. İçinizdekini dizginleyin, yoksa bu nefret başta sizi sonra hepimizi yutacak.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir