Demirören Medya ve Teknoloji Lisesine öğrenci ve velilerden övgü

Türkiye’nin en büyük medya kümesi bünyesinde eğitim vererek bir birincinin hayata geçirildiği Demirören Medya ve Teknoloji Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrenciler, mesleğin duayenleri ve bölümün tanınmış profesyonel isimleriyle derse girerek günümüzün ve geleceğin medyasını şekillendirecek biçimde hazırlanıyorlar. Milliyet, CNN Türk, DHA, Kanal D, Posta, Fanatik ve D-Smart üzere kurumlarda, bölüm içerisinde öğrenme imkânına sahip olan liseliler ve velileri okulda verilen eğitimi ve öğrencilere sunulan kuralları tek tek lisana getirdi.

HAFTADA 24 SAAT İNGİLİZCE EĞİTİM
Demirören Medya ve Teknoloji Lisesi’nde Radyo Televizyon sınıfı öğrencisi Dila Acar, “Okulumuz dünya standartlarında eğitim verip geleceğin mesleği olan medya ve teknoloji alanında uzman bireyler yetiştirmeyi amaçlıyor. Doğal bu doğrultusunda okulumuz yabancı lisan eğitimine de yüksek derecede ehemmiyet veriyor. Hazırlık sınıfı boyunca alanında uzmanlaşmış İngilizce ve network öğretmenlerimiz ile haftada yirmi dört saat İngilizce eğitimi alıyoruz. Lakin İngilizceyi yalnızca derslerde değil, sınıflarda, koridorda, toplumsal alanlarda velhasıl her yerde konuşuyoruz. Böylelikle biz öğrenciler İngilizce konuşmayı günlük hayatımızın bir kesimi haline getirdik. Bizleri bu kadar önemseyen, kendimizi bedelli hissettiren bu türlü bir okulda okuduğum için çok mutluyum” dedi.

OKULUMUZDA DÜZENLENEN TÜM AKTİFLİKLERİ ÖĞRENCİLER OLARAK BİZLER PLANLAMAKTAYIZ
Radyo ve Televizyon Kısmından Alperen Yavuz, “Sorumluluk sahibi ve geleceğe uygun bireyler olabilmek emeliyle okulumuzda düzenlenen tüm aktiflikleri öğrenciler olarak bizler planlamaktayız. İstisnasız bütün öğrenciler hem aktiflik sırasında hem de tertip esnasında vazife alarak birçok muvaffakiyet elde etmektedir. Ayrıyeten birbirimize destek olarak iş birliği ve dayanışma örgü örneği sergilemekteyiz” dedi.?

YAPAY ZEKA, PROGRAMLAMA, ROBOTİK VE SİBER GÜVENLİK DERSLERİ DE GÖRMEKTEYİZ
Gazetecilik Kısmından Baran Başat ise şöyle konuştu: “Okulumuz Demirören Medya ve Millî Eğitim Bakanlığı arasında gerçekleştirilen protokol kapsamında, okulumuzda özel bir müfredat uygulanmaktadır. Bu müfredat sayesinde medya alanında üst seviye eğitim alan bizler yapay zekâ, programlama, robotik ve siber güvenlik dersleri de görmekteyiz. Yeniden bu müfredat sayesinde matematik, kimya, biyoloji ve fizik derslerinin tüm sınıf düzeylerinde ağır bir formda görmekteyiz. Bu eğitimin bize Türkiye’nin ve dünyanın en düzgün üniversitelerinde okuma fırsatı sunacağını düşünüyoruz.”?

KIZIM YAPMAK İSTEDİĞİ MESLEĞİN İŞÇİLERİ VE DUAYENLERİYLE BİR ARADA
Öğrenci Seden Maraş’ın annesi Dilistan Şule Maraş, “Bir anne olarak onun kendi yolunda o kadar gerçek bir yerde olduğunu biliyorum ki bu beni inanılmaz derecede keyifli ediyor. Seden ileride hedeflediği mesleğe hazırlanma yolunda imkanların ve fırsatların önüne serildiğini gördü. Yapmak istediği mesleğin işçileri ve duayenleriyle bir ortada olmak, onlar tarafından önemsenmek, onlar tarafından bedel verildiğini görmek, hissetmek, Seden’in ülküleri yolunda daha çok çalışmasına ve çabalamasına neden oldu” halinde konuştu.?

TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NE EMANET EDEBİLECEĞİMİZ BİR GENÇ OLARAK BİRİNCİ YILINI TAMAMLADI
Öğrenci Dila Acar’ın babası Hakan Acar ise okulla ilgili kanılarını şu sözlerle lisana getirdi: “Anadolu’da bir kelam var Boş çuval dik durmaz diye. Boş çuvalı da sermayelerle doldurmak lazım. Entelektüel, toplumsal, ruhsal ve ekonomik Dila burada boş çuvalını sermayelerle doldurdu. İlber Ortaylı, Doğan Hızlan üzere hocaları ya da Demirören Medya’nın getirip katkısına sunmuş olduğu bir sürü kendi alanında deneyimli beşerlerle Ağ kurması için yolladık okula biz Dila’yı. Dila, bir yıl boyunca başına B koydu ve bağ kurdu. Yani ağ değil, bağ kurmayı öğrendi. Hem arkadaşlarıyla, hem hocalarıyla, hem de arkadaşlarının velileriyle. Özgüveni daha düşüktü. Okul bitirdiği vakit daha yüksek oldu. Biz Dila’yı buraya öğretim için yolladık. Ancak öğretimin yanında, iş hayatı deneyim edinme akademisiyle karşılaştı. Meslekten deneyimli beşerlerle birlikte oldu. Ve pahalı olsun diye yolladık. Başarılı olsun diye yolladık. En sonunda bunları kendi cebine koydu. Kendi sermayesine, kendi çuvalına katmak zorunda kaldı. Biz geleceğin müfredatı olduğunu bilmiyorduk. Bugünün mesleklerine bugünün müfredatıyla hazırlık olacak diye uğraşırken halbuki geleceğin müfredatı ve geleceğin mesleklerini hazırladı. Dila okula girdiğinde bir çocuktu. Bir yılsonunda, Türkiye Cumhuriyeti’ne emanet edebileceğimiz bir genç olarak birinci yılını tamamlamış oldu.”?

MELTEM DEMİRÖRENDEN DE OKULLA İLGİLİ BİLGİLER ALDIK
Said Araç’ın babası Eşref Araç, “Oğlum Sait birinci Diyarbakır’da derece yapıp tercih yapma periyodu geldiğinde daha çok fen lisesini tercih etmeyi düşünüyorduk. Lakin Demirören Medya’nın yeni bir okulu olduğunu birinci sefer öğrenci alacağını öğrenince bu okulu araştırmaya gittik. Sağ olsun Nuran Çakmakçı hocam, okulumuz müdürü Atilla Bey bu mevzuda bize hem bilgi verdiler hem önemli bir formda ilgilendiler. Meltem Demirören Hanımla da tanışmış ve okulu onlardan dinlemiş olduk. Onlara da teşekkür ederiz. Birinci etapta aklımız, bu kadar yüksek puan olmuş, Diyarbakır’da derece yapmış bir çocuğun fen lisesi yerine meslek lisesine gitmesi ne kadar hakikat ya da çevren ne der üzere bir tasa içine düşmedik değil açıkçası. Fakat sonuç olarak bugünkü bir yıl geçtikten sonra gördüğüm oğlumdaki değişikliklerdir” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir